تاریخ انتشار : چهارشنبه 17 آذر 1400 - 21:10
69 بازدید
کد خبر : 155040

شرکت های بیمه گر موظف به پرداخت خسارات ناشی از حوادث گازی ظرف سه ماه شدند

شرکت های بیمه گر موظف به پرداخت خسارات ناشی از حوادث گازی ظرف سه ماه شدند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی شرکت‌های بیمه‌گر را مکلف کردند تا حوادث ناشی از گاز را ظرف کمتر از دو ماه بررسی کرده و خسارات آن را حداکثر تا سه ماه پرداخت کنند. به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت اول امروز (سه شنبه) مجلس و در جریان بررسی بخش هزینه ای

شرکت های بیمه گر موظف به پرداخت خسارات ناشی از حوادث گازی ظرف سه ماه شدند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی شرکت‌های بیمه‌گر را مکلف کردند تا حوادث ناشی از گاز را ظرف کمتر از دو ماه بررسی کرده و خسارات آن را حداکثر تا سه ماه پرداخت کنند.

به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت اول امروز (سه شنبه) مجلس و در جریان بررسی بخش هزینه ای لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، پیشنهاد جبار کوچکی نژاد نماینده رشت در رابطه با الحاق یک بند به جز (ه) تبصره (۶) ماده واحده لایحه بودجه را بررسی کرده و با آن موافقت کردند.

بر اساس این بند الحاقی، شرکت‌های بیمه‌گر منطقه حوادث ناشی از موضوع این بند را در کمتر از دو ماه بررسی و حداکثر تا سه ماه پرداخت نمایند، محل حادثه در بیرون یا داخل منزل اتفاق افتاده باشد.

بر اساس بند (ه) تبصره (۶)، مطابق ماده (۱۲)قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲ )به هر یک از وزارتخانه های نفت و نیرو از طریق شرکت های تابعه ذی ربط اجازه داده می شود ماهانه از هر واحد مسکونی مشترکان گاز مبلغ دو هزار (۲۰۰۰ )ریال، از هر واحد مسکونی مشترکان برق مبلغ یک هزار (۱۰۰۰ )ریال و از هر یک از واحدهای تجاری مشترکان گاز و برق مبلغ ۱۰ هزار ریال أخذ و به حساب درآمد عمومی موضوع ردیفهای ۱۶۰۱۸۵ و ۱۶۰۱۸۶ جدول شماره (۵ )این قانون نزد خزانه داری کل کشور واریز کنند. برای مشترکان روستایی، مبالغ فوق الذکر معادل پنجاه درصد (%۵۰ )می باشد. وجوه فوق مشمول مالیات بر درآمد و مالیات بر ارزش افزوده نخواهد بود.

منابع حاصله برای موارد مندرج در ماده مذکور به مصرف می رسد. آیین نامه اجرائی این بند متضمن سقف و نحوه برگزاری مناقصه به پیشنهاد مشترک سازمان برنامه و بودجه کشور و وزارت امور اقتصادی و دارایی به تصویب هیأت وزیران می رسد.

شرکت های بیمه گر با هماهنگی وزارتخانه های نفت و نیرو مکلفند با صدور بیمه نامه، مشترکان را از حقوق خود مطلع نمایند و متناسب با مبلغ دریافتی شرکت بیمه مربوطه خسارات وارده را جبران نمایند.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.