تاریخ انتشار : شنبه 16 مرداد 1400 - 21:34
32 بازدید
کد خبر : 3573

۳۷۱۵ حکم جایگزین حبس در استان کرمان صادر شده است

۳۷۱۵ حکم جایگزین حبس در استان کرمان صادر شده است

 رییس کل دادگستری استان کرمان به صدور ۳۷۱۵ حکم جایگزین حبس نیز اشاره کرد و گفت: طی سال گذشته ۲۲۰۴ قرار تعلیق تعقیب، ۲۱۵ تعلیق صدور حکم و هزاران تصمیم برای کاهش جمعیت کیفری زندان ها انجام شده است. “یدالله موحد” امروز اول تیرماه در دیدار اعضای شورای قضائی استان کرمان با نماینده ولی فقیه

3715 حکم جایگزین حبس در استان کرمان صادر شده است

 رییس کل دادگستری استان کرمان به صدور ۳۷۱۵ حکم جایگزین حبس نیز اشاره کرد و گفت: طی سال گذشته ۲۲۰۴ قرار تعلیق تعقیب، ۲۱۵ تعلیق صدور حکم و هزاران تصمیم برای کاهش جمعیت کیفری زندان ها انجام شده است.

“یدالله موحد” امروز اول تیرماه در دیدار اعضای شورای قضائی استان کرمان با نماینده ولی فقیه در استان به مناسبت هفته قوه قضائیه اظهار کرد: در حال حاضر ۳۲ واحد قضایی فعال در استان کرمان وجود دارد و ۳۹۷ قاضی در استان مشغول خدمت به مردم هستند.

وی افزود: با ایجاد زمینه های آموزش و جذب قضات در استان کرمان، میانگین سن قضایی استان به میزان چشمگیری کاهش یافته است.

موحد در ادامه با اشاره به عملکرد دستگاه قضایی استان کرمان در یک سال گذشته، گفت: طی سال گذشته در مراجع مختلف قضایی استان ۵۴۶ هزار و ۴۵۲ پرونده رسیدگی شده و همچنین طی این مدت ۱۸۸ هزار پرونده قضایی در شوراهای حل اختلاف استان مختومه شده است.

رییس کل دادگستری استان کرمان افزود: در کنار رسیدگی به پرونده ها در دستگاه قضایی، همکاران قضایی در نهادهای شبه قضایی نیز ۴۷ هزار پرونده را رسیدگی و در صدور آرای آنها مشارکت داشته اند.

وی ادامه داد: در مجموع ۷۳۴ هزار و ۴۵۲ فقره پرونده در شعب قضایی و شوراهای حل اختلاف استان کرمان طی سال گذشته رسیدگی شده و بر این اساس سرانه هر قاضی به صورت میانگین ۱۸۳۰ پرونده بوده است.

موحد بیان کرد: روزانه تقریبا ۶۰۰ جلسه محاکمه در واحدهای قضایی و ۶۰۰ جلسه در شوراهای حل اختلاف استان کرمان برگزار می شود و روزانه حداقل ۲۵ هزار نفر اعم از شاکی، متهم، کارشناس، وکیل و … به دستگاه قضایی استان کرمان مراجعه می کنند.

وی یادآور شد: براساس اصل ۱۵۶ قانون اساسی هفت ماموریت اساسی برای دستگاه قضایی تعیین شده که از آن جمله می توان به رسیدگی به تظلمات، تعدیات، شکایات و حل و فصل اختلافات و دعاوی، احیای حقوق عامه و گسترش آزادی های مشروع، نظارت بر اجرای صحیح قوانین در جریان امور، رسیدگی به جرایم و اجرای حدود و قوانین جریانی مدون کشور و اصلاح مجرمان، پیشگیری از وقوع جرم و دعاوی حمایت از مالکیت افراد اشاره کرد.

رییس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به این مطلب وضعیت موجود در حوزه قضایی با وضعیت مطلوب در تراز عدالت اسلامی فاصله دارد، تاکید کرد: در سند تحول قضایی چالش ها و عواملی که مانع اجرای ماموریت های دستگاه قضایی می شود، مشخص و ماموریت های قانونی برای رفع آنها نیز مشخص شده است.

وی در ادامه گفت: حمایت از تولید،  پشتیبانی از واحدهای تولیدی و مانع زدایی از بنگاه های اقتصادی بر عهده دولت است و قوه قضاییه به عنوان همراه و پشتیبان دستگاه های اجرایی برای رونق تولید، افزایش زمینه اشتغال و رفع موانع تولید اقدام می کند.

موحد با بیان این مطلب که ۲۰ کلانتری به عنوان اجرای پایلوت اجرای طرح ارتباط تمام الکترونیک بین مراجع انتظامی و قضایی تعیین شده اند، تاکید کرد: در راستای هوشمندسازی قوه قضاییه در حال حاضر ۴۰ سامانه الکترونیکی در دادگستری کل استان کرمان و واحدهای تابعه فعال هستند.

وی به صدور ۳۷۱۵ حکم جایگزین حبس نیز اشاره کرد و گفت: طی سال گذشته ۲۲۰۴ قرار تعلیق تعقیب،  ۲۱۵ تعلیق صدور حکم و هزاران تصمیم برای کاهش جمعیت کیفری زندان ها انجام شده است.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.