تاریخ انتشار : جمعه 9 مهر 1400 - 16:02
92 بازدید
کد خبر : 17016

وجود مدیر پروازی در خوزستان قابل پذیرش نیست / معابر شهری اهواز کشش ترافیک فعلی را ندارند

وجود مدیر پروازی در خوزستان قابل پذیرش نیست / معابر شهری اهواز کشش ترافیک فعلی را ندارند

 استاندار خوزستان با تاکید بر لزوم اجرای پروژه قطار شهری اهواز، گفت: معابر شهری اهواز دیگر کشش ترافیک فعلی را ندارند و به شدت نیازمند اجرای پروژه قطار شهری هستیم و پیگیر اجرای این پروژه خواهم بود تا سریعا احداث این پروژه، مجددا از سر گرفته شود و شاهد بهره‌برداری از قطار شهری باشیم. صادق

وجود مدیر پروازی در خوزستان قابل پذیرش نیست / معابر شهری اهواز کشش ترافیک فعلی را ندارند

 استاندار خوزستان با تاکید بر لزوم اجرای پروژه قطار شهری اهواز، گفت: معابر شهری اهواز دیگر کشش ترافیک فعلی را ندارند و به شدت نیازمند اجرای پروژه قطار شهری هستیم و پیگیر اجرای این پروژه خواهم بود تا سریعا احداث این پروژه، مجددا از سر گرفته شود و شاهد بهره‌برداری از قطار شهری باشیم.

صادق خلیلیان در یک برنامه تلویزیونی اظهار کرد: در دوران دفاع مقدس مردم خوزستان در صف مقدم دفاع از میهن اسلامی بودند و با دست خالی در برابر دشمن بعثی ایستادگی کردند.

به گزارش ایسنا به نقل از استانداری خوزستان، وی افزود: برای اولین بار در طول تاریخ ۲۰۰ سال اخیر درگیر جنگی با قدرت‌های جهانی بودیم اما یک وجب از خاک وطن را از دست ندادیم و توانستیم قدرت جمهوری اسلامی ایران و حضور مردم و پشتوانه مردم در دفاع از نظام جمهوری اسلامی در دوران دفاع مقدس را به منصه ظهور برسانیم.

استاندار خوزستان گفت: همدلی که همه نیروها داشتند و حضور پرشور مردم و رهبری امام و مدیریت مقام معظم رهبری که به عنوان رییس جمهور داشتند، دست به دست هم داد و موفق شدیم دشمن را عقب برانیم.

وی ادامه داد: قصد ما این است که این کشور را بسازیم و خوزستان را آباد کنیم و هر چه اتحاد و همبستگی بیشتر باشد و اشخاص و گروه‌های مرجع، منافع گروهی و کوتاه‌مدت خود را در ازای منافع عمومی استان کنار بگذارند، به موفقیت می‌رسیم.

خلیلیان خاطر نشان کرد: همه ملت قدردان شهدای عزیز هستند و در برخی از مقاطع که ناملایماتی در اداره کشور بروز پیدا می‌کند، مردم از مسئولان می خواهند که راه شهدا را ادامه دهند. مردم ما مردم یکپارچه هستند و دوستی و برادری که در بین مردم ایران است، موجب شده که همه مردم، شهدا را قهرمان خود بدانند و همه احساس کنند که باید پیام شهدا را منتقل کنند که این نشان دهنده اتحاد مردم ما در دفاع از ارزش‌ها و پشتیبانی از نظام است.

وی گفت: با شروع به کار دولت جدید مردم امیدوار به کاهش مشکلات هستند و ما باید از ارزش‌ها و اصول انقلاب دفاع کنیم و با کار شبانه‌روزی، مسائل و مشکلاتی که بخشی از آن ناشی از جنگ اقتصادی دشمن است را حل کنیم، همان طور که در دفاع مقدس، محکم و با اتحاد ایستادگی کردیم امروز هم باید با همان اتحاد در برابر این جنگ اقتصادی مقاومت و این توطئه دشمن را خنثی کنیم و با اقتصاد مقاومتی مسیر پیش رو را باز کرده و به اهداف خود برسیم.

استاندار خوزستان بیان کرد: حضرت امام فرمودند “استان خوزستان دین خود را به اسلام ادا کرد”. مقام معظم رهبری نیز بیان داشتند “اگر نسبت به تذکراتی که در گذشته برای رسیدگی به شرایط خوزستان داده شده بود، عمل می‌شد امروز شاهد مشکلات فعلی استان نبودیم”. حدود ۴۰ درصد از بودجه عمومی دولت از استان خوزستان تامین می‌شود اما نرخ بیکاری خوزستان بنا بر آمار سال ۹۸، پنج درصد از میانگین کشوری بالاتر است که این نسبت‌ها قابل توجیه نیست.

وی گفت: در روزی که قرار بود دولت به من رای اعتماد دهد، این مطالب را عنوان کردم زیرا باید موضع خود را مشخص کنیم و واقعیت‌ها را عنوان کنیم تا فکری اساسی برای حل مشکلات اساسی این استان که دین بزرگی بر کشور دارد، بشود. خوزستان استان راهبردی در بین استان‌های کشور است و به همین علت دولت فرصت گذاشت و اولین سفر استانی دولت به خوزستان انجام شد و مشکلات خوزستان توسط دولت احصا شده است.

خلیلیان عنوان کرد: وجود مدیر پروازی در خوزستان قابل پذیرش نیست. شرکت‌های بسیار متمولی که در استان فعال هستند، گردش مالی خود را در تهران دارند که برای حل این معضل بخشنامه‌ای ۴ ماده‌ای ابلاغ کردیم و در این بخشنامه تصریح شده که شرکت‌ها باید مالیات و گردش پولی خود را به استان منتقل کنند و بیمه‌های خود را از شرکت‌های بیمه‌ای استان خریداری کنند.

وی اضافه کرد: با انتقال گردش مالی و مالیات این شرکت‌ها، این منابع صرف حل مشکلات خوزستان خواهد شد. همچنین برخی از شرکت‌ها برای تامین نیروی انسانی خود از افراد غیربومی استفاده می‌کنند در صورتی که برای استخدام، اولویت با افراد بومی است و حتماً باید از نیروهای بومی استفاده کنند. این موارد، همه بخشنامه شده است و یک تیم نیز مامور شده‌ است که بر روند اجرای این بخشنامه نظارت داشته باشد و گزارش دهد. اگر قرار باشد شرکتی به این تعهدات عمل نکند، ما آن شرکت را از خدماتی که در استان دریافت می‌کند محروم خواهیم کرد.

استاندار خوزستان بیان کرد: برای موضوع فاضلاب و آب‌های سطحی از برخی از مناطق اهواز بازدید میدانی داشتیم و دو جلسه در استان در خصوص این موضوع برگزار شد. همچنین یک جلسه در تهران به ریاست معاون اول رئیس جمهور و با شرکت وزیران مربوطه در خصوص این موضوعات و همچنین در خصوص توسعه کشاورزی در استان و نیز بحث آب شرب برگزار و بنا شد به صورت دو هفته یکبار یا ماهانه چنین جلساتی برای پیگیری دقیق امور برگزار شود و چگونگی تامین اعتبار طرح‌ها و روند اجرایی آن‌ها مورد بررسی قرار گیرد.

وی گفت: تجارت و بازرگانی یکی از محورهای مهم رشد و توسعه است. در روزهای ابتدایی آغاز مسوولیت از بازارچه‌های مرزی و پایانه‌های شلمچه و بندر اروندکنار و بندر چوئبده آبادان بازدید داشتیم و مشکلات بازرگانی و مبادلات مربوطه را در همان محل با حضور ملوانان مورد بررسی قرار دادیم که تصمیم گرفته شد کالاها ترخیص و یک رونق نسبی ایجاد شود.

خلیلیان با بیان اینکه باید با همدلی میان نخبگان، گروه‌های مرجع، اقوام، رسانه‌ها و … و دوری از حواشی مشکلات را برطرف کنیم، تصریح کرد: برخی از مشکلات با هماهنگی‌ها برطرف می‌شود؛ به عنوان مثال یک مشکلی سال‌ها به دلیل اختلاف میان دو دستگاه لاینحل باقی می‌ماند و البته معطل ماندن مواردی که در حوزه خدمات عمومی است، به هیچ عنوان قابل قبول نیست و در حال رفع چنین ناهماهنگی‌هایی هستیم.

وی گفت: اراده حاکمیت بر پشتیبانی از خوزستان است که مشکلات آن برطرف شود. مردم خوزستان و مدیران استانی باید از این فضا استفاده کنند و کار دستگاه‌هایی که قرار است مشکلات مردم را حل کنند، تسهیل شود.

استاندار خوزستان بیان کرد: منافع حزبی و گروهی را باید کنار بگذاریم، نه اینکه این نگاه وجود داشته باشد که اگر به عنوان مثال استاندار با ما هماهنگ بود از او حمایت کنیم بلکه ملاک باید رسیدگی به مشکلات مردم و حل مشکلات استان باشد.

وی در ادامه با اشاره به پروژه متروی اهواز، گفت: یک جلسه در خصوص مترو داشتیم. این پروژه یک اشکال حقوقی پیدا کرده است مابین پیمانکاری که کار را انجام می‌داد و هم اکنون آن را نیمه‌کاره رها کرده است و شهرداری که مدعی است باید پیمانکار خلع ید شود. طبیعتاً دادگاه باید هرچه زودتر حکم را صادر کند و بتوانیم پیمانکار را که فرصتی از مردم خوزستان گرفته است، سریعاً وادار به انجام وظایفش کرده و در غیر این صورت، پیمانکار را خلع ید کنیم.

خلیلیان افزود: معابر شهری اهواز دیگر کشش ترافیک فعلی را ندارند و به شدت نیازمند اجرای پروژه قطار شهری هستیم و پیگیر اجرای این پروژه خواهم بود تا سریعا احداث این پروژه، مجددا از سر گرفته شود و شاهد بهره‌برداری از قطار شهری باشیم.

منبع: ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.