تاریخ انتشار : شنبه 20 شهریور 1400 - 21:56
96 بازدید
کد خبر : 8594

نشاط اقتصادی کشور با راه اندازی سامانه واگذاری آنی مجوزهای سرمایه گذاری

نشاط اقتصادی کشور با راه اندازی سامانه واگذاری آنی مجوزهای سرمایه گذاری

 وزیر کشور گفت: سامانه واگذاری آنی مجوزهای بی نام سرمایه گذاری شور و نشاط اقتصادی و توسعه کشور را به دنبال دارد. احمد وحیدی در آیین رونمایی از سامانه آنی مجوزهای سرمایه‌گذاری در خراسان شمالی که به صورت ویدئو کنفرانس در تاریخ ۲۰ شهریور ماه انجام شد، اظهار کرد: یکی از موضوعات مهم در ارزیابی

نشاط اقتصادی کشور با راه اندازی سامانه واگذاری آنی مجوزهای سرمایه گذاری

 وزیر کشور گفت: سامانه واگذاری آنی مجوزهای بی نام سرمایه گذاری شور و نشاط اقتصادی و توسعه کشور را به دنبال دارد.

احمد وحیدی در آیین رونمایی از سامانه آنی مجوزهای سرمایه‌گذاری در خراسان شمالی که به صورت ویدئو کنفرانس در تاریخ ۲۰ شهریور ماه انجام شد، اظهار کرد: یکی از موضوعات مهم در ارزیابی وضعیت کسب و کار، موضوع سرمایه‌گذاری در کشور است.
وی افزود: اقدامات موثری برای کاهش بروکراسی اداری انجام شده اما با این وجود سرمایه‌گذاران برای اجرای پروژه‌ها با سلایق و مشکلات مختلفی روبه‌رو می‌شوند که سبب رها کردن پروژه از سوی آن‌ها می‌شود.
وی رونمایی از سامانه واگذاری آنی مجوزهای بی نام در خراسان شمالی را اتفاقی ارزشمند دانست و ادامه داد: این طرح نوید توسعه و آبادانی خراسان شمالی را با حذف بروکراسی اداری می‌دهد که نتیجه آن فائق آمدن بر مشکلات بزرگ و قدیمی است.
وحیدی بر لزوم دادن اختیارات بیشتری به استانداران برای استفاده از خرد جمعی و ایجاد حرکتی بزرگ را در استان‌های خود تاکید کرد.
وزیر کشور با اشاره به اینکه وظیفه استانداران، توسعه و پیشرفت استان است، افزود: سامانه‌ای که توسط استاندار خراسان شمالی در این استان انجام شد، نشان می‌دهد که این استاندار در جای درست قرار گرفته و کاری درست را برای توسعه و پیشرفت آن استان انجام می‌دهد که حائز اهمیت است و باید به طور مرتب تا ایجاد تکامل و رشد آن خط ادامه پیدا کند.
وی با تاکید بر این که از هیچ لحظه‌ای برای اتفاقی نو و جدید دریغ نمی‌کنیم، گفت: هماهنگی که در خراسان شمالی وجود دارد نوید آن را می‌دهد تا با نوآوری و خلاقیت، آن استان به سرعت بر مشکلات فائق بیاید.
وحیدی با طرح این سؤال که چرا تاکنون نتوانستیم در حوزه کسب و کار به درستی عمل کنیم؟ گفت: راه اندازی سامانه واگذاری مجوزهای بی نام به صورت آنی در خراسان شمالی نشان می‌دهد که با نگرش درست و اقدامات ساده می‌توانیم بر مشکلات این حوزه فائق بیایم.
وی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب هم بر رفع موانع و ایجاد پشتیبانی در کشور تاکید دارند و این موضوع از شعار سال نیز پیدااست که این سامانه می‌تواند در مسیر مورد نظر تحول ایجاد کند.
وی خاطرنشان کرد: خراسان شمالی مملو از طرح‌های مختلف است و ایجاد این سامانه سبب می‌شود صدها طرح دیگر نیز در همه جای استان آماده سرمایه‌گذاری شده و رشد آن استان را به دنبال داشته باشد.
وزیر کشور گفت: سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی می‌توانند به وسیله این سامانه از طرح‌های سرمایه‌گذاری مطلع شده و سرمایه‌گذاری خود را انجام دهند.
وحیدی افزود: باید پروژه‌های کلان در کنار پروژه‌های متوسط و خرد برای تمامی سطوح تعریف شود تا پروژه‌های متناسب با هر توان مالی برای افراد فراهم باشد.
وی اظهار کرد: این سامانه در مسیر تکامل است و می‌توان شرایطی را در آن فراهم کرد تا پروژه‌ها توسط تعاونی‌ها و یا توسط چندین سرمایه‌گذار مشترک به انجام برسد و حتی مردم در سطوح مختلف در آن شرکت کنند.
وزیر کشور با اشاره به اینکه سامانه بهره برداری شده، شور و نشاط اقتصادی و توسعه را به دنبال دارد، تصریح کرد: این طرح می‌تواند سراسری شده و در کل کشور نیز اجرایی شود.
وحیدی افزود: فعال بودن اتاق فکر در آن استان جای تقدیر دارد و نشان می‌دهد که نباید همه تفکرها از تهران بیاید بلکه می‌شود از استان‌ها نیز طرح‌های مختلف ارائه شده و در سطح ملی توسعه داده شود تا حرکت خوبی را برای توسعه ملی به دنبال داشته باشد.
وزیر کشور گفت: این سامانه نوید این را می‌دهد که ۸۶ طرح قرار گرفته در آن به سرعت توسط سرمایه‌گذاران انجام شده و نشان دهد که بخش خصوصی توانمندی‌های زیادی دارند که با رفع موانع وارد صحنه شوند.
وی خاطرنشان کرد: این سامانه می‌تواند الگویی برای همه استان‌ها باشد تا آن را در استان خود نیز اجرایی کرده و شرایط را برای حضور سرمایه گذاران تسریع کنند.
منبع: ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.