تاریخ انتشار : شنبه 16 مرداد 1400 - 21:32
81 بازدید
کد خبر : 3559

فارس و تهران در صدر زمین‌خواری

فارس و تهران در صدر زمین‌خواری

بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی در خرداماه امسال استانهای فارس، تهران، ایرانشهر و بوشهر به ترتیب با ۴۷، ۴۱، ۳۰ و ۳۰ مورد رتبه های اول تا سوم را از نظر رفع تصرف از اراضی دولتی به خود اختصاص دادند.  آماری که از تصرف زمینهای ملی و دولتی در خردادماه ارایه شده، استان

فارس و تهران در صدر زمین‌خواری

بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی در خرداماه امسال استانهای فارس، تهران، ایرانشهر و بوشهر به ترتیب با ۴۷، ۴۱، ۳۰ و ۳۰ مورد رتبه های اول تا سوم را از نظر رفع تصرف از اراضی دولتی به خود اختصاص دادند.

 آماری که از تصرف زمینهای ملی و دولتی در خردادماه ارایه شده، استان فارس با ۴۷ مورد را در رتبه اول زمین‌خواری قرار می‌دهد و جایگاه دوم به استان تهران با ۴۱ مورد تعلق می‌گیرد. استانهای فارس، ایرانشهر  و تهران در اردیبهشت امسال نیز به ترتیب بالاترین رفع تصرف را داشتند. آمار گویای آن است که بر اساس باب جدیدی که ایجاد شده استانهای کویری و جنوبی هدف زمین‌خواران شده است.
آنطور که فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن اعلام کرده، خردادماه ۱۴۰۰ در استان فارس ۴۷ قطعه زمین دولتی به مساحت ۹۱ هزار و ۸۵ متر مربع از چنگ زمین‌خواران بیرون کشیده شد. در استان تهران ۴۱ مورد رفع فوری تعرض از اراضی و انفال ملی و دولتی به مساحت ۶۴۵ هزار و ۶۸۰ مترمربع اتفاق افتاده است. در ایرانشهر ۳۰ مورد تعرض از ۱۷ هزار متر مربع اراضی و در استان بوشهر ۳۰ مورد تعرض به زمینهای دولتی به مساحت ۳۹ هزار و ۵۵۵ متر مربع رفع تصرف شده است.
به طور کلی در خردادماه امسال ۳۴۱ مورد تعرض در اراضی دولتی کل کشور به مساحت ۱۲۷ هکتار رخ داده و البته جمع اجرای احکام ۴۱ مورد به مساحت ۳۰ هکتار و ارزش ۱۲۰۷ میلیارد تومان بوده است.
به گفته جواد خردمند، بهترین علمکرد در رفع تعرض را استان‌های فارس، تهران، ایرانشهر و بوشهر و بهترین عملکرد در اجرای احکام را نیز استان‌های اردبیل و خراسان‌رضوی به خود اختصاص دادند. او میزان دریافت گزارش مردمی از وقوع تصرف را ۵۶۳ مورد عنوان کرد.
بر اساس اعلام فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن وابسته به وزارت راه و شهرسازی، تعرض به اراضی دولتی در استان‌های مختلف و عملکرد یگان حفاظت سازمان خرداد امسال (۱۴۰۰)، شاملِ رفع ۹ مورد تعرض از ۱۲ هزار و ۹۸۵ مترمربع اراضی در آذربایجان‌شرقی، رفع ۱۳ مورد تعرض از ۳۲ هزار و ۴۴۰ مترمربع اراضی در آذربایجان‌غربی، رفع یک مورد تعرض از ۳۰۰ مترمربع اراضی در اردبیل، رفع ۱۱ مورد تعرض از ۵۴ هزار و۵۰۰ مترمربع اراضی در اصفهان، رفع ۱۴ مورد تعرض از ۶ هزار و۳۸۹ مترمربع اراضی در البرز است.
همچنین، رفع ۳۰ مورد تعرض از ۱۷ هزار مترمربع اراضی در ایرانشهر، رفع ۱۶ مورد تعرض از ۵ هزار و ۱۷۰ مترمربع اراضی در ایلام، رفع ۳۰ مورد تعرض از اراضی به مساحت ۳۹ هزار و ۵۵۵ مترمربع اراضی در بوشهر، رفع ۴۱ مورد تعرض از اراضی به مساحت ۶۴۵ هزار و ۶۸۰ مترمربع در استان تهران، رفع ۲ مورد تعرض از ۳۵۰ مترمربع اراضی در جنوب کرمان، رفع ۳ مورد تعرض از ۳۷ هزار و ۲۴۰ مترمربع اراضی در چهارمحال و بختیاری، رفع ۷ مورد تعرض از یک هزار و ۲۸۰ مترمربع اراضی در خراسان‌جنوبی، رفع ۴ مورد تعرض از ۱۳ هزار و ۸۰۰ مترمربع اراضی خراسان‌رضوی، رفع ۳ مورد تعرض از ۵ هزار و ۲۰۰ مترمربع اراضی خراسان‌شمالی، رفع فوری تعرض از ۲۹ مورد تعرض از ۱۸۳ هزار و ۸۳۱ مترمربع زمین در استان خوزستان بخش دیگری از عملکرد یگان حفاظت در فروردین ۱۴۰۰ گزارش شد.
خردمند همچنین، رفع ۴ مورد تعرض از اراضی به مساحت ۳ هزار و ۷۶۳ مترمربع در سیستان‌وبلوچستان، رفع یک مورد تعرض از یک هزار و ۵۰۰ مترمربع اراضی در شرق سمنان، رفع ۴۷ مورد تعرض از ۹۱ هزار و ۸۵ مترمربع اراضی در فارس، رفع ۳ مورد تعرض از ۱۱ هزار و ۸۷۲ مترمربع اراضی در قزوین، رفع ۴ مورد تعرض از ۵۱۰ مترمربع اراضی در استان کردستان، رفع ۶ مورد تعرض از ۲۵ هزار و ۴۳۴ مترمربع اراضی در کرمان را از جمله تلاش‌های یگان در این استان‌ها برشمرد.
به گفته وی، رفع ۳ مورد تعرض از ۲ هزار مترمربع اراضی استان کرمانشاه، رفع ۶ مورد تعرض از ۳۳ هزار و ۸ مترمربع اراضی در کهگیلویه‌وبویراحمد، رفع ۸ مورد تعرض از ۳ هزار و ۵۰۰ مترمربع اراضی در گیلان، رفع یک مورد تعرض از ۵۹۵ مترمربع اراضی در لارستان، رفع ۹ مورد تعرض از ۱۰ هزار و ۶۴ مترمربع اراضی در لرستان، رفع یک مورد تعرض از یک هزار و ۵۰۰ مترمربع اراضی مازندران، رفع یک مورد تعرض از ۴۰۰ مترمربع اراضی در مرکزی، رفع ۶ مورد تعرض از یک هزار و ۶۵۰ مترمربع اراضی در هرمزگان، رفع ۳ مورد تعرض از اراضی دولتی همدان به مساحت ۳ هزار و ۲۵۰ مترمربع، و رفع تعرض از ۲۰ مورد اراضی دولتی به مساحت ۲۷ هزار و ۲۱۵ مترمربع در استان یزد از دیگر مواردی است که یگان در استان‌ها برای خرداد ۱۴۰۰ به انجام رسانده است.
منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.