تاریخ انتشار : یکشنبه 19 دی 1400 - 17:53
100 بازدید
کد خبر : 188150

سردار جلالی: قطعاً سیاست «فشار هوشمند» بایدن با راهبرد «مقاومت فعال» رهبری شکست می‌خورد

سردار جلالی: قطعاً سیاست «فشار هوشمند» بایدن با راهبرد «مقاومت فعال» رهبری شکست می‌خورد

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با تاکید بر اینکه امروز یک اجماع ملی در خصوص استراتژی مقابله با آمریکا در کشور پدید آمده است، گفت: قطعا سیاست فشار هوشمند بایدن نیز با راهبرد مقاومت فعال رهبری شکست خواهد خورد. به گزارش ایسنا، سردار غلامرضا جلالی، در نشست «انقلاب اسلامی و عبور از تهدیدها» که با

سردار جلالی: قطعاً سیاست «فشار هوشمند» بایدن با راهبرد «مقاومت فعال» رهبری شکست می‌خورد

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با تاکید بر اینکه امروز یک اجماع ملی در خصوص استراتژی مقابله با آمریکا در کشور پدید آمده است، گفت: قطعا سیاست فشار هوشمند بایدن نیز با راهبرد مقاومت فعال رهبری شکست خواهد خورد.

به گزارش ایسنا، سردار غلامرضا جلالی، در نشست «انقلاب اسلامی و عبور از تهدیدها» که با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار شد با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران، برخلاف تمام توطئه‌ها چهل و دومین سالگرد پیروزی خود را جشن می‌گیرد، اظهار کرد: بزرگترین ویژگی و نقطه قوت انقلاب اسلامی، بهره‌بردن از رهبری ولایت فقیه است. همین ولایت فقیه است که سبب شده انقلاب از کوران حوادث به سلامت عبور کند و از اهداف، مسیر و آرمان خود که استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی منحرف نشود.

وی تصریح کرد: دلیل دشمنی آمریکا و متحدانش با ما این است که قبل از انقلاب آن‌ها بر ایران تسلط کامل داشتند و سیاستمداران ما گوش به فرمان آنها بودند. حتی عزل و نسب فرماندهان نظامی ما با نظر آنها انجام می.شد. در واقع انقلاب نه تنها تسلط آنها را بر ایران از بین برد بلکه ایران را تبدیل به معارض اصلی منافع استکباری آنها تبدیل کرد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه دشمن زمانی که از تهدید و کودتا و ترور برای سرنگونی انقلاب ناامید شد به سراغ جنگ تحمیلی رفت، تصریح کرد: جنگ تحمیلی در واقع بزرگترین تهدید حیثیتی و امنیتی علیه ما بود اما با رویکرد امام خمینی (ره)، این تهدید تبدیل به فرصت شد و جبهه‌های نبرد حق علیه باطل به دانشگاهی برای آدم‌سازی و کادر سازی برای تداوم انقلاب اسلامی تبدیل شد.

جلالی با بیان اینکه این رویکرد انقلابی همان عنصری بود که توانست کشور را در زمینه‌های بسیاری صاحب پیشرفت کند، گفت: نمونه آن توانمندی‌ها، خودکفایی کشور در عرصه دفاعی است که ثمره آن را در سرنگونی پهپاد فوق پیشرفته گلوبال هاووگ آمریکا شاهد بودیم. اقدامی که باعث شد قدرت بازدارندگی ایران، امریکا را در زمینه استفاده گزینه نظامی علیه ما با تردید مواجه کرده و سایه جنگ را از سر کشور رفع کرده و یک بازدارندگی نوین را تعریف نماید.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه پس از آن آمریکا راهبرد فشار همه جانبه حداکثری را در دستور کار قرار داد که مبتنی بر ابزارهای مادون جنگ بود، تصریح کرد: آمریکا در این مسیر، از سلاح تحریم تا فشنگ آخر استفاده کرد و به تعبیر ساده گزینه جدید تحریم برای بایدن نگذاشت و تمام امکانات خود و ضدانقلاب را برای برهم زدن امنیت ایران بسیج کرد که هدف آن ایجاد یک ظرفیت اقدامات آشوب برانگیز و ضد امنیتی علیه ایران بود. مفهوم فشار همه جانبه حداکثری از یک منظر یعنی همه توان دشمن در این حوزه ها همین بوده است.

وی ادامه داد: جبهه دیگری که آمریکا علیه ما گشود یک جنگ سایبری مبتنی بر شبکه‌های اجتماعی خارج پایه یا همان “جنگ شبکه های اجتماعی” بود. چهار قرارگاه جنگ سایبری با یک دسترسی بالا به شبکه‌های اجتماعی خارج پایه توسط آمریکا حمایت می‌شوند که همه تحولات سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در کشور را براساس الگوهای شناختی در شبکه‌های اجتماعی رصد و پایش می‌کنند و موضوعاتی که به کار تولید یک حادثه امنیتی می‌خورد را دست آویز خود برای تحریک مردم قرار می‌دهند.

جلالی گفت: اهدافی که آمریکا از این مدل جنگ جدید علیه ایران دنبال می‌کرد در درجه نخست ایجاد نارضایتی بر اثر مشکلات اقتصادی و نهایتا تولید نارضایتی، آشوب و نامنی بود تا ایران را مجبور به مذاکره تحت فشار دشمن و پذیرش شرایط آنها کند و در درجه دوم به‌دنبال تغییر نظام و براندازی بودند. اما آنچه سبب شد دسیسه و توطئه دشمنان برخلاف همه زحمات و هزینه‌هایی که برای کشور داشت راه به جایی نبرد و تاب‌آوری ملت ایران را به جهانیان نمایش بگذارد استراتژی “مقاومت فعال” بود که رهبری نقشه راه آن را برای ما ترسیم و ابلاغ کردند. امروز ترامپ به تاریخ پیوسته است و هیچکدام از اهدافش محقق نشده است هر چند در برخی حوزه‌ها هم ما را به زحمت انداخت.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور تصریح کرد: پاسخ کوبنده ما به اقدام دشمن مانند «طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها» از سوی مجلس انقلابی که یک تصمیم و اراده ملی است سبب می‌شود ما در برخورد با دشمنان دست بالا را حفظ کنیم. در واقع ما در آخرین عرصه درگیریمان با آمریکا هم توانستیم آنها را با مدل و الگوی خودشان شکست دهیم. البته در این عرصه کشور و مردم در حوزه اقتصادی متحمل سختی شد اما تجربه و تاریخ نشان داده است که هزینه تسلیم بیشتر از هزینه مقاومت است.

وی افزود: البته در این راه ما نیز متحمل فشارهای ناشی از پیامدهای تحریم شدیم ولی با راهنمایی‌ها و تدابیر هوشمندانه رهبری هوشمندمان از این مسیر پرخطر گذشتیم.

جلالی گفت: ما در صحنه بین‌المللی نیز بسیار موفق عمل کردیم و کاری شبیه معجزه اتفاق افتاد که متاثر از راهبرد اسلام ناب محمدی است که امام(ره) پیش گرفتند و رهبری انقلاب به آن قوام و دوام بخشیدند، امروز ما شاهد هستیم در لبنان، عراق، سوریه، افغانستان و برخی کشورهای افریقایی پیام انقلاب اسلامی فراگیر شده است.

رئیس سازمان پدافند عامل کشور، گفت: چله دوم انقلاب اسلامی چله قوی شدن و قرار گرفتن ما در قله‌های سیاسی، اجتماعی، علمی، اقتصادی و دفاعی است. نقشه راه ما نیز تداوم اسلام ناب محمدی به رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای و گام برداشتن در راه یک الگوی تجسمی به نام مکتب سلیمانی است.

جلالی به موضوع تغییر دولت در آمریکا اشاره کرد و گفت: پیشتر هم گفته بودیم که در استراتژی آمریکایی ها با آمدن بایدن تغییر جدی صورت نمی گیرد بلکه مساله تغییر تاکتیک است. شاید روش های بایدن متفاوت باشد ولی اهداف دشمن یکسان است و بایدن هم دشمن شماره یک ملت و نظام اسلامی است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با تاکید بر اینکه بایدن تلاش دارد فشار حداکثری ترامپ را به فشار هوشمند تبدیل کند، افزود: نکته اصلی برای ایران رفع تحریم‌ها به طور علمی است و نه صرفا حفظ بدون محتوای برجام. امروز ما تجربه فاز اول برجام را داریم و نباید دوباره فریب دشمنی مانند بایدن را بخوریم.

وی با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها تلاش دارند تا با طرح بسط موضوعی برجام و اضافه شدن برخی از کشورها صحنه را پیچیده کنند، افزود: سه کشور اروپائی نیز همراه آمریکا در این پروژه هستند اما خوشبختانه امروز یک اجماع ملی در خصوص استراتژی مقابله و مواجهه با امریکا در کشور پدید آمده است و قطعا سیاست فشار هوشمند بایدن نیز با راهبرد مقاومت فعال مقام معظم رهبری شکست خواهد خورد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.