تاریخ انتشار : شنبه 18 شهریور 1402 - 16:15
78 بازدید
کد خبر : 208301

زمین چالش اصلی شرکت شهرک‌های صنعتی

زمین چالش اصلی شرکت شهرک‌های صنعتی

به گزارش ایلنا از همدان، مصطفی حقیقی در جمع خبرنگاران گفت: در حال حاضر ۲۷ هزار نفر در شهرک‌های صنعتی استان همدان دارای شغل هستند که از این تعداد ۸ هزار و ۵۰۰ نفر در دو سال اخیر و در دولت سیزدهم صاحب شغل شده‌اند. حقیقی اظهار کرد: در شرکت شهرک‌های صنعتی استان همدان هزار

زمین چالش اصلی شرکت شهرک‌های صنعتی

به گزارش ایلنا از همدان، مصطفی حقیقی در جمع خبرنگاران گفت: در حال حاضر ۲۷ هزار نفر در شهرک‌های صنعتی استان همدان دارای شغل هستند که از این تعداد ۸ هزار و ۵۰۰ نفر در دو سال اخیر و در دولت سیزدهم صاحب شغل شده‌اند.

حقیقی اظهار کرد: در شرکت شهرک‌های صنعتی استان همدان هزار و ۴۰۰ واحد بهره‌بردار وجود دارد که پروانه ۴۰۰ واحد بهره برداری مربوط به دو سال اخیر است.

وی افزود: در استان ۳۲ شهرک صنعتی وجود دارد که شامل ۱۵ شهرک، ۱۶ ناحیه صنعتی و یک منطقه ویژه اقتصادی است و در مجموع ۳۰۰۰ قرارداد واگذاری انجام شده که به طور تقریبی تمام فیلدهای تولیدی چهارده‌گانه وزارت صمت، جهاد کشاورزی و میراث فرهنگی را گذرانده اند و دارای مجوز هستند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان همدان بزرگ‌ترین مشکلات صنایع در استان همدان را مربوط به امور زیرساختی دانست و گفت: به دلیل شرایط کوهستانی همدان، تأمین زمین چالش اصلی ما در شرکت شهرک‌های صنعتی است و بعد از آن به ترتیب اولویت و اهمیت تأمین آب و برق قرار دارد.

حقیقی تأکید کرد: تفاوتی که تأمین آب با برق برای صنایع دارد این است که می‌توان به هرحال برق را تولید کرد، اما منابع آبی محدود است و توان تولید مجدد وجود ندارد، به همین علت در صورتی که ما نتوانیم از منابع آبی به درستی استفاده کنیم چالش بزرگی متوجه صنایع استان خواهد شد.

وی افزود: به دلیل شرایط آبی استان تلاش شده مجوزهای صنعتی را به سمت صنایع کم آب بر و هایتک رهنمود کنیم که برای این موضوع به دنبال روش‌های علمی و جایگزین هستیم.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان همدان گفت: متأسفانه همدان ما جزو استان‌هایی است که صنایع غذایی آب بر دارد که باعث شده در این بخش پرمصرف باشیم، به همین علت تدابیری اندیشیده شده تا برای این موضوع چاره اندیشی شود تا بتوانیم آب را در صنایع غذایی استان به چرخش بیندازیم که در این مسیر به ورود بدنه دانشگاهی و نظرات تخصصی بسیار نیازمندیم به همین علت به دنبال ارتباط با دانشگاه برای حل مشکل هستیم.

حقیقی در پایان تأکید کرد: اینکه به ازای هر لیتر آب مصرفی چند شغل ایجاد می‌شود دارای استاندارد خاص است که بر اساس همان استاندارد برای هر لیتر آب در شهرک‌های صنعتی استان همدان ۶۲ نفر شغل ایجاد شده است.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.