تاریخ انتشار : سه شنبه 25 آبان 1400 - 19:28
131 بازدید
کد خبر : 96046

حل مشکلات حقوقی و تداوم فعالیت‌های عمرانی در تنکابن

حل مشکلات حقوقی و تداوم فعالیت‌های عمرانی در تنکابن

ایسنا/مازندران شهردار تنکابن در نشست خبری با اصحاب رسانه به تشریح عملکرد شهرداری در یکسال گذشته پرداخت و با اشاره به رشد و پیشرفت این نهاد با توجه به مشکلات اقتصادی کشور از حل و فصل مشکلات بزرگ حقوقی و تداوم فعالیت های عمرانی شهرداری خبر داد. مسعود ردایی در نشست خبری با اصحاب رسانه با

حل مشکلات حقوقی و تداوم فعالیت‌های عمرانی در تنکابن

ایسنا/مازندران شهردار تنکابن در نشست خبری با اصحاب رسانه به تشریح عملکرد شهرداری در یکسال گذشته پرداخت و با اشاره به رشد و پیشرفت این نهاد با توجه به مشکلات اقتصادی کشور از حل و فصل مشکلات بزرگ حقوقی و تداوم فعالیت های عمرانی شهرداری خبر داد.

مسعود ردایی در نشست خبری با اصحاب رسانه با تقسیم گزارش عملکرد شهرداری تنکابن در چهار حوزه مالی، حقوقی، عمرانی و زیباسازی اظهار کرد: در حوزه مالی شهرداری در سال گذشته درآمدی معادل ۷۳۰ میلیارد و ۷۶۸ میلیون و ۶۸۰ هزار و ۸۸۹ ریال کسب کرد که نسبت به زمان مشابه در سال ۹۸ با درآمدی معادل ۵۱۹ میلیارد و ۷۶۱ میلیون و ۶۸۶ هزار و ۱۴۴ ریال، حدود ۴۱ درصد رشد درآمدی را تجربه کرد.

وی با بیان اینکه شهرداری تنکابن در سه ماهه نخست سال جاری نسبت به سال گذشته رقمی حدود ۲۴ درصد رشد درآمدی داشته است، اظهار کرد: این رقم در سال ۹۹ معادل ۱۰۳ میلیارد و ۶۶۹ میلیون و ۲۸۹ هزار و ۸۲۸ ریال بود که در سه ماهه سال جاری با ۲۴ درصد پیشرفت به رقمی برابر ۱۲۷ میلیارد و ۵۵۲ میلیون و ۹۶۱ هزار و ۸۷۸ ریال رسید.

ردایی، با پویا دانستن مجموعه شهرداری تنکابن تاکید کرد: نهادی که بتواند حقوق و مزایای پرسنل را به موقع پرداخت کرده و پروژه های نیمه تمام را ۱۰۰ درصد اجرایی کند و علاوه بر آن پروژه های جدید تعریف کرده و همواره نقدینگی لازم را در حساب خزانه خود داشته باشد در زمره یک شهرداری پویا قرار می گیرد که حتی توانسته بدهی های گذشته را در حد توان پرداخت کند.

وی با اشاره به مباحث حقوقی شهرداری تنکابن از جمع آوری و تکمیل بسیاری از پرونده های مهم خبر داد و گفت: از جمله این مشکلات، پرونده مربوط به ایستگاه CNG شهرداری تنکابن بود که به دلیل مشاعی بودن زمینی که در سال ۸۸ خریداری شد و نیز سهم خواهی وارث، در سال ۹۸ حکم تخریب گرفت و دیواره های این مجموعه تخریب شد، سرانجام پس از تصدی بنده و مذاکره با وراث، ۱۰۷۵ مترمربع زمین مشاعی CNG متعلق به وارث با زمینی به مساحت ۳۵۲ مترمربع در کوچه سرشار تهاتر شد مضاف بر اینکه ما به تفاوت هزینه باقیمانده که رقمی معادل ۴۶۲ میلیون تومان بود، به صورت نقدی همراه با اعطای یک پروانه ساخت رایگان به شاکی پرداخت شد که با این اقدامات پرونده شکایت حقوقی مختومه اعلام شد.

شهردار تنکابن تهاتر انجام گرفته در موضوع پرونده شکایت ایستگاه CNG را مطابق نظر کارشناسان اعلام کرد و افزود: زمین شهرداری با قیمتی حدود ۶ میلیون تومان به ازای هر مترمربع و زمین مشاع CNG نیز حدود ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان قیمت گذاری شد و به واسطه مشقات و زیانی که وارث زمین متحمل شده بود و نیز جلب رضایت وی، با مصوبه شورای اسلامی شهر تنکابن، یک پروانه ساخت و ساز رایگان نیز به وارث اعطا شد، ایشان هم زمین را به طور کامل به شهرداری انتقال داد و بناست که ایستگاه CNG مجدد با هماهنگی های صورت گرفته راه اندازی شود.

ردایی دیگر پرونده شکایت مهم شهرداری تنکابن را مربوط به پروژه آدینه و اختلاف شهرداری با شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور بر سر املاک عنوان و اظهار کرد: سال ۸۷ پروانه از جانب شهرداری صادر و بعدها به سبب تغییرات و اضافه بنا، پرونده به کمیسیون ماده ۱۰۰ استان ارجاع شد که حدود ۲۶ میلیارد تومان ستاد ائمه جمعه به شهرداری بدهکار شد.

وی با بیان اینکه شورای ائمه جمعه کشور برای پرداخت مبلغ بدهی باید بخشی از املاک پروژه را که شامل سینما، فودکورت، شهربازی، ۲ فضای تجاری، بیش از هزار متر زمین و فضای مشاع بود به شهرداری واگذار می کرد افزود: با پیگیری یکساله اخیر و جلسات متعدد با مدیران ارشد شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، مقرر شد تا هفته آینده تمام اموال به طور کامل به شهرداری انتقال یابد و این موضوع که چندین سال مسکوت بود سرانجام با احیای حقوق شهروندان به سرانجام رسید.

شهردار تنکابن پرونده حقوقی پارک شورا را موضوع مناقشه دیگری عنوان کرد و گفت: این پارک با مساحت ۵ هزار و ۷۴۹ مترمربع در تصرف شهرداری بود که سه دنگ از پارک متعلق به بنیاد مستضعفان و سه دنگ دیگر متعلق به شخصی حقیقی است اما این مکان از سال ۱۳۶۲ تحت عنوان ایستگاه مینی بوس مورد استفاده قرار داشت که بعدها تبدیل به پارک شد، هرچند قسمت اعظمی از آن در حریم رودخانه قرار دارد.

ردایی با اشاره به شکایت مالک سه دنگ از زمین پارک شورا و محکوم شدن شهرداری به پرداخت مبلغ نهایی ۵۰ میلیارد تومان تصریح کرد: در یکسال گذشته و با رایزنی انجام شده با امور آب شهرستان مبنی بر حفظ بستر و حریم رودخانه، سه هزار و ۱۲۶ مترمربع زمین با نامه مکتوب اداره آب از مساحت کل حذف شد و برای باقیمانده زمین با بنیاد مستعفان وارد مکاتبه و مباحثه شدیم.

وی از در اختیار قرار گرفتن سه دانگ سهم بنیاد مستضعفان به نام شهرداری تنکابن به صورت رایگان با هماهنگی نماینده مجلس خبر داد و بیان کرد: هم اکنون تنها سهم زمین مشاع شخصی باید توسط شهرداری خریداری شود که رقمی حدود ۵ میلیارد تومان بر آورد شده است و این کار از جمله اقدامات شایان توجه شهرداری در یکسال اخیر به شمار می رود.

شهردار تنکابن با یادآوری اینکه پرونده های متعددی در شهرداری وجود دارد که در شرف انجام است گفت: یکی دیگر از این پرونده ها مربوط به شکایت شخصی است که در زمان مدیریت گذشته با محکوم کردن شهرداری یک میلیارد تومان پول دریافت کرد اما در زمان بنده برای ادعای خسارت مراجعه کرد که با پیگیری شهرداری در نهایت مشخص شدن ابطال وکالت وی، از پرداخت خسارات بعدی ممانعت شد.

ردایی از اقدامات انجام شده در حوزه زیباسازی شهر تنکابن یاد و اظهار کرد: نقاشی و رنگ آمیزی اسلیمی در زیرگذر مصلی به مساحت هزار و ۳۰۰ مترمربع با اعتبار ۱۱۰ میلون تومان انجام گرفت؛ نورپردازی زیرگذر مصلی و رمپ خروجی زیرگذر پل میلاد، بازسازی مجسمه های شهری، خرید و نصب چراغ های روشنایی پل میلاد با هزینه کرد ۲۷۰ میلیون تومان، نصب المان قلب با هزینه حدود ۴۰ میلیون تومان و خرید نیمکت برای حاشیه رودخانه در ضلع شمال غربی پل تاریخی گوشه ای از اقدامات شهرداری طی یکسال گذشته بود.

وی خاطرنشان کرد: تعویض تیرهای شکسته پل تاریخی چشمه کیله، تعویض کلیه لامپ های معابر و پارک ها به طوری که تمامی نواقص رفع شده و اگر مکانی فاقد روشنایی است مربوط به اداره برق است چون شهرداری تمامی نواقص روشنایی شهر را برطرف کرده است.

این مقام مسئول از مرمت، تعویض و رنگ آمیزی تمامی نرده ها و قلیانی های دو طرف حاشیه رودخانه چشمه کیله ضلع غربی و شرقی و تعویض بیش از هزار قلیانی خبر داد و تصریح کرد: نصب اِلِمان صاحب الزمان با هزینه ۱۳ میلیون تومان، نقاشی و رنگ آمیزی باکس های تلفن و برق سطح شهر که بزودی انجام می گیرد، مرمت، بازسازی و رنگ آمیزی المان میدان شهدا و آب نمای آن دیگر اقدامات برای زیباسازی فضای شهری بود.

ردایی خلاصه ای از عملیات انجام شده در حوزه عمرانی شهر تنکابن را اینگونه تشریح کرد: اولین اقدام بازسازی آسفالت جاده های سطح شهر به مساحت ۵۵ هزار مترمربع با اعتباری بالغ بر ۷ میلیارد و ۸۸۴ میلیون تومان در این زمینه بود که آسفالت ها شامل مسیرهای اصلی و کوچه های فرعی شهر می شد.

وی دومین اقدام در حوزه عمرانی را پیاده روسازی سطح شهر اعلام و اضافه کرد: پیاده رو سازی حدفاصل پل تاریخی تا سه راه خرم آباد به مساحت ۶۰۰ مترمربع حدود یک میلیارد تومان و به صورت امانی هزینه دارد که در حال انجام است. پیاده رو سازی محور فردوسی غربی به مساحت ۱۰۸۲ مترمربع با هزینه ۶۵۲ میلیون تومان بود و از دیگر پیاده روسازی بزرگ که بزودی آغاز می شود مربوط به خیایان جمهوری حدفاصل سه راه خرم آباد تا پمپ بنزین به طول ۷ هزار متر مربع است که این پروژه حدود ۴ میلیارد تومان هزینه دربر خواهد داشت.

شهردار تنکابن از دیواره سازی حاشیه رودخانه چشمه کیله به عنوان اقدام دیگر این نهاد در حوزه عمرانی سخن گفت و تاکید کرد: دیواره ضلع غربی بالادست رودخانه چشمه کیله به طول ۶۴۰ متر بود که ۱۵۰ متر در زمان مدیریت سابق انجام شد و ضلع شرقی هم ۵۰۰ متر که ۲۰ درصد آن در زمان مدیریت سابق و ۸۰ درصد در یکسال گذشته با هزینه ۵ میلیارد تومان اجرایی شد.

ردایی به اجرای برید عرضی بر رودخانه چشمه کیله اشاره و آن را دیگر اقدام عمرانی شهرداری عنوان کرد و افزود: هزینه این سه برید بیش از ۵ میلیارد تومان است که یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان در زمان مدیریت سابق و ۳ میلیارد ۲۰۰ میلیون تومان طی یکسال گذشته انجام شده و خواهد شد. علاوه بر این دیواره ضلع غربی رودخانه چشمه کیله به طول ۲۰۰ متر به سمت پل کمربندی بزرگ در حال اجراست که ۸ هزار تن سنگ، هزار و ۵۰۰ تن شن، ۴ هزار پاکت سیمان و سه میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار برای آن تامین شده است.

وی از هدایت آب های سطحی در شهر تنکابن سخن به میان آورد و اظهار کرد: در شهرک آزادی به طول ۶۳۰ متر و ۱۵۰ میلیون تومان هزینه، کوچه شهید عامری جنب اداره آبیاری با حدود ۱۵۰ متر و همچنین ۳۰۰ متر کوچه کشاورز یک، در ابتدای محله قصرشیرین با هزینه مجموع ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان اجرایی شد. همچنین این اقدامات در کوچه افشین با پیش بینی اعتبار ۲ میلیارد بزودی و مجددا شروع خواهد شد.

شهردار تنکابن با بیان دیگر اقدامات عمرانی گفت: اصلاح طرح هندسی محله رمضانخیل به طول ۳۳۳ متر که ۱۴۰ میلیون تومان هزینه شد، رمپ ضلع جنوبی پل میلاد با اعتبار یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان، سرویس بهداشتی مصلی تنکابن با مساحت ۱۰۰ مترمربع و ۲۰ چشمه مجزای زنانه و مردانه با روشویی تمام استیل و امکانات آب گرم و واحد فرنگی با اعتبار ۵۰۰ میلیون تومان انجام شد که مورد رضایت شهروندان قرار گرفت. همچنین داروخانه هلال احمر با حدود ۲۳۰ مترمربع و یک میلیارد تومان هزینه نیز از دیگر اقدامات عمرانی شهرداری در یکسال اخیر بود.

ردایی درباره کارخانه کمپوست نیز تاکید کرد: مقرر شد تا پیمانکار تولید کمپوست کود درشت با ناخالصی زیر ۱۰ درصد تحویل دهد که مراتب انجام شد و سپس با اعمال تغییرات در سالن پردازش و قسمت سرند از پیمانکار خواستیم تا کود نرم با ناخالصی کمتر از ۵ درصد تحویل دهد که هم اکنون کود نرم با ناخالصی ۲ درصد تحویل می شود که ناخالصی آن هم مربوط به خرده شیشه در پسماندهای تولیدی شهروندان است که تقاضا می کنیم از مردم این موضوع را رعایت کنند.

وی افزود: کود فعلی بدست آمده حتی از کودهای حیوانی و مرغی، مواد غذایی بیشتری داشته و غنی تر است که سال گذشته در قسمت فضای سبز شهرداری تنکابن استفاده شد و حدود ۳۵۰ میلیون تومان صرفه جویی از این طریق شکل گرفت؛ بناداریم به سمت تجاری سازی در زمینه تولید کود حرکت کنیم تا بتوانیم با عرضه به بازار، منبع درآمد پایدار دیگری به شهرداری اضافه شود.

این مقام مسئول، تولید کود کمپوست، خرید دستگاه بلوک زنی و تولید بلوک و آزمایشگاه مکانیک خاک را از جمله منابع کسب درآمد پایدار برای شهرداری دانست و تاکید کرد: علاوه بر این در کارخانه آسفالت و سنگ شکن بدهی ها تقریبا به طور کامل پرداخت شده است و پیگیر استقرار این دستگاه ها در واحد موتوری شهرداری از طریق رایزنی با استان هستیم.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.