تاریخ انتشار : جمعه 28 آبان 1400 - 20:27
85 بازدید
کد خبر : 104220

برنامه‌ای برای انسجام مدیریتی تدوین شود/حال مردم خوب نیست

برنامه‌ای برای انسجام مدیریتی تدوین شود/حال مردم خوب نیست

ایسنا/فارس مسئول سازمان بسیج رسانه فارس خواستار تدوین برنامه‌ای مدون و راهبردی برای ایجاد انسجام مدیریتی شد و گفت: صاحب نظران در هیئت‌های اندیشه ورز برنامه‌ای طراحی کنند تا ساختارهای فرهنگی با مدیریت واحد به سان یک جبهه در مقابل جبهه رسانه‌ای دشمن عمل کنند. هادی رضایی در پیش از خطبه‌های نمازجمعه امروز شیراز ضمن تبریک هفته

برنامه‌ای برای انسجام مدیریتی تدوین شود/حال مردم خوب نیست

ایسنا/فارس مسئول سازمان بسیج رسانه فارس خواستار تدوین برنامه‌ای مدون و راهبردی برای ایجاد انسجام مدیریتی شد و گفت: صاحب نظران در هیئت‌های اندیشه ورز برنامه‌ای طراحی کنند تا ساختارهای فرهنگی با مدیریت واحد به سان یک جبهه در مقابل جبهه رسانه‌ای دشمن عمل کنند.

هادی رضایی در پیش از خطبه‌های نمازجمعه امروز شیراز ضمن تبریک هفته بسیج بیان کرد: رهبرمعظم انقلاب بر تبیین نگاه جهادی یعنی به یکی از ابعاد جهاد فرهنگی که خواستگاه آن معطوف می‌شود به رسانه و فضای مجازی به صورت مکرر تاکید کرده‌اند.

او افزود: آنچه امروز به صورت واقع شاهد آن هستیم جهاد در عرصه رسانه و فضای مجازی است که نباید از چشم مسئولان امر مغفول بماند.

رئیس سازمان بسیج رسانه فارس با بیان اینکه جهاد تبیین با نگاهی که مقام معظم رهبری نسبت به رسانه دارند و نسبت به فضای مجازی دارند با نگاه فرصت محوری می‌تواند بستری باشد برای ترویج و تبیین اندیشه ناب و باور دینی و انقلابی اسلامی ایران، گفت: چیزی که در اذهان تمام مردم دنیا به ویژه جوانان این مرز و بوم متاسفانه مغفول مانده است، انتظاری است که مقام معظم رهبری در باب آسیب شناسی فرهنگ و رسانه داشته‌اند.

رضایی با تاکید بر اینکه مسئولین امر باید یک آسیب شناسی در باب فرهنگ و رسانه داشته باشند و نکات ضعف را احصاء کنند، عنوان کرد: مسئولان باید بر نقاط قوت تکیه کنند تا بتوانند در برابر این جبهه که دشمن علیه جمهوری اسلامی ایجاد کرده است یارای مقابله داشته باشند.

او با طرح سوالی مبنی بر اینکه امروز متولیان دستگاه‌های فرهنگی در کشور بسیارند اما چرا آن نتیجه‌ای که باید در باب فرهنگی حصول شود چرا حصول نمی‌شود؟ گفت: این را باید آسیب شناسی کرد.

مسئول سازمان بسیج رسانه فارس افزود: با یک نگاه اجمالی بر روند فرهنگی و دستگاه‌های موجود شاهد آن هستیم که تعدد این دستگاه‌ها هرچند فرصتی هستند برای این نظام مقدس اما اگر در مدیریت آن انسجام نباشد در این عدم هماهنگی و توازن قطعا لطمه و ضربه و آن نتیجه‌ای که باید در بعد فرهنگی حاصل شود حاصل نمی‌شود.

جهاد تبیین در فضای مجازی و رسانه همه دلسوزان نظام است

رضایی با بیان اینکه جهاد تبیین در فضای مجازی و رسانه امروز وظیفه تک تک دلسوزان نظام است، چرا که این جنگ جنگی واقعی است، گفت: دشمن در جنگ‌های سرزمینی ناتوان و مغلوب همت مردم بزرگ ایران شد اما امروز به علت عدم انسجام مدیریتی در مواجهه با توطئه‌های دشمن در عرصه فضای مجازی بعضا لطماتی را متوجه ساختار فرهنگی و رسانه‌ای می‌بینیم.

او با تاکید بر تدوین برنامه‌ای مدون و راهبردی برای ایجاد انسجام مدیریتی، گفت: امروز یک برنامه راهبردی مدون وجود ندارد که دستگاه‌های متولی ذیل آن انجام وظیفه کنند و این وظیفه صاحب نظران و صاحب فکران است که بنشینند در هیئت‌های اندیشه ورز برنامه‌ای تدوین و طراحی کنند تا ساختارهای فرهنگی به صورت منسجم با مدیریت واحد به سان یک جبهه در مقابل جبهه رسانه‌ای دشمن عمل کنند.

مسئول سازمان بسیج رسانه فارس تاکید کرد: باید دغدغه مقام معظم رهبری را در این باب جدی بگیریم، چرا که منفذ و روزنه نفوذ فرهنگ دشمن از این معبر باید جانانه جانفشانی کنیم تا دشمن توفیقی حاصل نکند.

توفیق دشمن به معنای تضعیف جبهه انقلاب اسلامی است

رضایی تصریح کرد: توفیق دشمن به معنای تضعیف جبهه انقلاب اسلامی است و امروز فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی در مواجهه با تهاجم فرهنگی دشمن مظلوم واقع شده است و مسئولین امر باور نکرده‌اند که باید جانانه کفن‌پوش در میدان مبارزه و در میدان جنگ جدیدی که دشمن باز کرده است بایستند و مقابله کنند.

او اظهار کرد: امروز آموزش سواد رسانه‌ای یکی از ملزوماتی است که باید تک تک افراد جامعه را در بر بگیرد؛ اما مسئولین امر چه چاره‌ای اندیشیده‌اند و چه آموزش‌هایی را برای مردم عزیز شریف ایران دیده‌اند تا در عدم ناآگاهی فرهنگ آن‌ها مورد تهاجم دشمن قرار نگیرد؟

رضایی تاکید کرد: امروز باید با پشتیبانی لجستیکی عقبه فرهنگ و رسانه دفاع کرد از این فرهنگ عظیم
گستره آن جبهه تا به خانه تک‌تک مردمان این مرز و بوم رسیده است پدران و مادران در کنار آموزش، در کنار تامین مایحتاج مادی و معنوی، یک همت ویژه‌ای برای آموزش و سواد رسانه‌ای فرزندان خود بگمارند که اگر نگمارند آنجا که فرزندانشان در خانه‌ها آرمیده‌اند و در فضای مجازی که امروز به مثال یک دریای متلاطم ای است که هر لحظه ممکن است جوانان و فرزندان شما در آن غرق شوند در ناآگاهی شاهد از بین رفتن فرهنگ اصیل اسلامی و ایرانی و انقلابی خودمان نباشیم.

او در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد: این روزها حال دل مردم خوش نیست هر چند امیدوار ره را می‌پیمایند و حال دل مردم خوب نیست و استحقاق مردم شریف و نجیب مردم ایران که در تمام بزنگاه‌ها با جان و مال و آبرو پای حیثیت و کیان انقلاب این نظام و پای کم کاری برخی از مسئولین ایستادند این نیست ، این نیست که پدران و مادران امروز برای تامین مایحتاج اولیه زندگی خود و فرزندانشان شرمنده خانواده خود باشند؛ امروز انتظار مردم این است که با روی کار آمدن این دولت انقلابی کم کاری‌های مسئولین در دولت‌های قبل پیگیری برآورده و مطالبات به حق مردم پاسخ داده شود.

رضایی با بیان اینکه روند خوبی در دولت انقلابی مشاهده می‌شود، گفت: اما نیاز است در تغییر و تحولی که مردم آرزوی آن را می‌کشیدند، تسریع ایجاد شود.

او ادامه دار شدن وضعیت موجود را به معنای فراهم شدن زمینه سوء استفاده برای برخی افراد که دل در گرو منافع شخصی خود دارند، دانست و گفت: اندک پس اندازی را مردم داشتند که به دعوت برخی مسئولین در دولت قبل در بازار سرمایه به دست دزدان بی حیا به یغما رفته است انتظار مردم این است که متولیان امر با نگاه علوی در دادگاه علوی محاکمه گردند کسانی که مردم را با نگاه غیر کارشناسانه دعوت به بازار سرمایه کردند، و پس انداز اندک آنها را به یغما بردند و به باد دادند.

مردم شرایط تحریم را تحمل می‌کنند

رئیس سازمان بسیج رسانه فارس ادامه داد: مردم شرایط تحریم را تحمل می‌کنند، چرا که قرار نیست نان بگیرند و عزت بفروشند اما انتظار این است که در مکتب علوی که طوری با متخلفین برخورد شود تا مردم به پای نظام علوی نگذارند.

رضایی تصریح کرد: امروز انتظار مردم از مسئولین امر این است که متخلفین و کسانی را که با نان مردم بازی می‌کنند، را محاکمه کنند.

او تاکید کرد: در این نظام مقدس باید حق مظلوم از ظالم ستانده شود و اگر سیلی توسط ظالم به صورت مظلوم خورد دادستانی و دادخواهی شود.

منبع: ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.